אתם מבלים בו את רוב שעות היום – כדאי שתשקיעו בו: 5 טיפים לעיצוב משרד נוח ונעים

לעיצוב של המשרד יש חשיבות גבוהה, הן בשל העובדה כי אנו מבלים בו שעות רבות במהלך היום אבל גם בשל ההשפעה של עיצוב המשרד על הפרודוקטיביות ועל רמת הריכוז. למעשה, עולם ההייטק הצליח לחולל שינוי דרמטי בעולם התעסוקה בזכות החשיבה מחוץ לקופסה אשר מגיעה לידי ביטוי גם בעיצוב המשרד של עובדים – החל מהדרג הבכיר ועד אחרון העובדים. כיצד תוכלו לעצב את המשרד כך שהוא יהיה נוח, נעים פרקטי ומעורר השראה? להלן חמישה טיפים שבהם תוכלו  להיעזר כבר עכשיו, לטובת עיצוב מוצלח של משרד.

בחירת ספה נוחה

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בתהליך של עיצוב משרד כולל כמובן את פריטי הריהוט. בחירת ספה דו מושבית מעוצבת תאפשר לכם ליצור חלל מעוצב אבל גם פרקטי, וזאת בשל היכולת להיעזר בספה לטובת העיצוב אבל גם אירוח של עמיתים לעבודה כמו גם לקוחות. כיום ניתן לבצע את הרכישה דרך אתרים מתמחים כמו למשל אתר האוס דייזין, כאשר באתר תוכלו להתרשם ממגוון גדול של ספות בהתאמה אישית הן מבחינת הגודל והן מבחינת הצבע. בכך, תוכלו לעצב את המשרד באופן אסתטי שיתאים באופן מושלם לגודל של המשרד.

עמדת עבודה פרקטית

מאחר ואתם שוהים זמן רב במשרד, צריך לקחת בחשבון את הפן הפרקטי של העבודה השוטפת. רכישה של עמדת עבודה הכוללת שולחן שעליו ניתן להניח את המחשב הנייד לצד מקומות אחסון כמו מגירות מאפשר לכם לשמור על סדר וארגון. על מנת לשדרג את המראה של עמדת העבודה, אפשר לשלב תמונות של בני המשפחה כמו גם משפטי העצמה אישית, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב עבודה שבו כיף ונעים לשהות. בנוסף, רכישה של לוח מחיק ישלים את העמדה, כחלק מהעבודה השוטפת.

 

 

צביעת הקירות

במקום לשבת במשרד שמשדר קור בעקבות צבע לבן או בז', אפשר ואף רצוי  לנצל את הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי הצבעים לטובת עיצוב מרשים, כאשר גם מחקרים מצאו כי לצבע יש השפעה ישירה על מצב הרוח, ריכוז ורמת פרודוקטיביות גבוהה. העדיפו לבחור בצבעים רגועים וכן לבחור בשניים עד שלושה גוונים בלבד, כחלק מיצירה של הרמוניה ומראה אסתטי אשר משרת את הצרכים שלכם.

תלייה של פריטי אומנות

בשביל ליצור חלל מעוצב וגם מעורר השראה, אפשר ואף רצוי לתלות על הקירות פריטי אומנות של אמנים ישראליים כמו גם בינלאומיים. אם עד לפני מספר שנים העלות של יצירת אומנות הייתה גבוהה במיוחד, כיום באמצעות אתרים מתמחים וכן שווקים אפשר לבצע רכישה של אומנות כמו ציורים מופשטים לצד יצירות עשויות מתכת. יחד עם זאת, הקפידו לשמור על קו מינימליסטי ולא עמוס יתר על המידה, כחלק מעיצוב מרשים אך גם מעורר השראה.

רכישה של פריטי טקסטיל להשלמת האווירה

על מנת ליצור עומק בחלל, זה הזמן לבצע רכישה של פריטי טקסטיל כמו למשל וילונות, כריות נוי לצד שטיח גדול ומרכזי. בחירה של פריטי טקסטיל צריכה להתבסס על הצבעים הנבחרים של המשרד ותוך התמקדות בפריטים איכותיים העשויים מחומרי גלם שקל לנקות ולתחזק, ובכך להשלים את העיצוב ואף לשדרג אותו במינימום מאמץ.

לסיכום

עיצוב של משרד בעולמות ההייטק הוא הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור מרחב עבודה נעים ומזמין. יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם לצד בנייה של לוח השראה אשר מורכב מפריטים שאתם מתחברים אליהם, עד שתוכלו להיות בטוחים כי העיצוב הנבחר משלים את האווירה, כחלק מעיצוב משרד מוצלח ואסתטי.

נגישות