תתחילו לצחצח את הפורטוגזית שלכם: הכול על רילוקיישן לפורטוגל בעקבות העבודה

רילוקיישן במסגרת העבודה מהווה הזדמנות מצוינת לפתוח בדף חדש מעבר לים. אם קיבלתם הצעה לרילוקיישן לתקופה קצרה או ארוכה, אין ספק כי מדובר בתהליך אשר מגלם בחובו שפע של יתרונות, גם מבחינה תעסוקתית אבל גם מבחינה חברתית, רווחה, תרבות ובילוי. מה חשוב לדעת לגבי רילוקיישן לפורטוגל ומדוע כדאי לנצל את ההזדמנות הזו כבר עכשיו? להלן כל הפרטים.

רילוקיישן לפורטוגל – שפע של יתרונות בעבור ישראלים

פורטוגל נחשבת לאחת המדינות המבוקשות למגורים ועבודה, ולא בכדי. המדינה אשר חברה באיחוד האירופי מציעה לתושביה תנאי מחייה מעולים הכוללים בין היתר שכר דירה נמוך באופן יחסי, אפשרויות תעסוקה נרחבות במקומות עבודה נחשקים, חיי תרבות ופנאי לצד יציבות ביטחונית אשר הופכת אותה לאחת מהמדינות הבטוחות בעולם. כאן תוכלו לקרוא אודות יתרונות רילוקיישן לפורטוגל במסגרת של עבודה, כאשר אחד מהיתרונות הבולטים נובע גם בשל מרחק הטיסה הקצר מישראל וכן טיסות סדירות שיוצאות באופן קבוע אשר מאפשרות לכם לבקר בישראל באופן תכוף.

בעבור מי שעובר עם בני משפחה, אין ספק כי פורטוגל היא מדינה נהדרת לגידול של ילדים. בתי הספר כמו גם הגנים  מנוהלים על ידי צוות מקצועי הדובר את השפה הפורטוגזית לצד השפה האנגלית, כאשר ביחס לישראל, מדובר בעלויות נמוכות אשר משפיעות באופן משמעותי על היכולת שלכם לחסוך כסף ולנצל אותו לטובת בילוי, פנאי ועוד. כשלוקחים בחשבון כי פורטוגל היא מדינה מרתקת עם שפע של מקומות בילוי לצד אתרי טבע עוצרי נשימה, מעבר לרילוקיישן בעקבות העבודה הוא בעל משמעות אדירה מבחינת ההתפתחות המקצועית אבל גם האישית. בנוסף, כשלוקחים בחשבון את מזג האוויר הנוח ברוב ימות השנה, ניתן לנצל את השהות לטובת טיולים וסיורים באתרים הפתוחים לציבור, בעלות כספית נוחה או אפילו בחינם.

 

 

מה חשוב לדעת רגע לפני המעבר?

כעובדים בתחום ההייטק, יש שפע של מקומות תעסוקה אשר ישמחו לקבל אתכם ולספק לכם עבודה רציפה כמו גם סביבת עבודה נעימה. לפני המעבר, מומלץ קודם כל לבצע בירורים מעמיקים הנוגעים למקום המגורים החדש שלכם ובמידה ואתם טסים ביחד עם ילדים קטנים, איתור של גנים כמו גם בתי ספר הוא קריטי לטובת נחיתה רקע. שימו לב כי בפורטוגל מתגוררת קהילה יהודית גדולה וקרובה בערים ליסבון ופורטו, ועל כן יצירת קשר דרך קבוצות ברשתות החברתיות מהווה דרך מעולה לטובת יצירת בסיס שבו תוכלו להרגיש בנוח ולהשתלב בחיי החברה התוססים במדינה. בנוסף, מומלץ לקחת מספר שיעורים פרטיים בשפה הפורטוגזית כמו גם האנגלית, כך שיהיה לכם קל יותר להתנהל בסביבה חדשה שבה השפות השולטות הן פורטוגזית לצד אנגלית ברמה גבוהה מצד רוב התושבים. מדובר בהזדמנות לשפר את כישורי השפה, ובהתאם לכך גם להיטמע בצורה מהירה יותר באזור המגורים החדש.

לסיכום

מעבר לצרכי רילוקיישן לפורטוגל הוא בעל משמעות אדירה בעבורכם, הן בשל שפע אפשרויות התעסוקה בתחום ההייטק והטכנולוגיה לצד תנאי מחייה נוחים הכוללים בין היתר אפשרות להשכרה של דירה במחיר נמוך, שפע של פעילויות ואטרקציות שיכולות להתאים גם למבוגרים וגם לילדים. במידה ואתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי, תוכלו לנצל אותו לטובת מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, השקעות נדל"ן לצד כניסה לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה. הכנה מוקדמת המבוססת על איתור של מקום מגורים חדש, יצירת קשר עם הקהילה היהודית לצד תגבור שיעורי השפה יאפשר לכם להוביל ליצירה של נחיתה רכה, ופתיחה של דף חדש במדינה מתקדמת וליברלית כמו פורטוגל.

נגישות