שנייה לפני שמתחילים לסחור: כל מה שצריך לדעת על שוק ההון

שוק ההון הוא שוק מרתק, בזה אין לנו בכלל ספק. אבל, אם אתם רוצים להיות משקיעים נבונים ולקבל החלטות נכונות, אנחנו ממליצים לכם ללמוד את התחום בצורה מקצועית. מה זה שוק ההון ואילו מושגים בסיסיים אתם צריכים להכיר? מתחילים.

מה זה מסחר בשוק ההון?

שוק ההון הוא זירת מסחר שבה סוחרים במגוון רחב של מכשירים פיננסיים, כמו מניות, ניירות ערך וקרנות סל. זה אולי נשמע לכם סינית, אך בסופו של דבר אתם משקיעים במניות של חברה מסוימת. החברה, בין אם היא פרטית או ממשלתית, זקוקה לכסף על מנת לנהל את הפעילות העסקית שלה. את הכסף הזה היא מבקשת ללוות מכם, המשקיעים. בתוך כך, היא מוכרת לכם מניה במחיר מסוים וכשהמחיר שלה עולה אתם יכולים למכור אותה ולהרוויח. זה אמנם נשמע פשוט, אך על מנת ללמוד את כל המושגים הבסיסיים אתם צריכים לקחת קורס שוק ההון למתחילים שבו תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להצליח.

אילו מושגים חשוב שתכירו לפני?

  • מניה – מניה היא סוג של נייר ערך שבאמצעותו חברה כזו או אחרת מגייסת הון מהציבור. למעשה, כשאתם קונים מניה של חברה כל שהיא אתם הופכים להיות ממש שותפים בחברה. באמצעות המניה אתם למעשה משקיעים בשוק ההון וכשהערך שלה עולה אתם יכולים להפיק ממנה תשואות.
  • תעודת סלתעודת סל היא למעשה סל שכולל מגוון רחב של מכשירים פיננסיים להשקעה, כמו מניה, אגרות חוב ועוד. מדובר למעשה בתעודת התחייבות שמאפשרת לכם לפזר את ההשקעה במגוון רחב של אופציות ולא לבחור מכשיר פיננסי אחד פרטני, כמו מניה למשל.
  • דיבידנד – דיבידנד הוא מושג שמתייחס לרווחים שהצטברו בחברה מסוימת. את הרווחים הללו החברה מפזרת בין העובדים שלה בתקופת זמן קבועה (או לא קבועה) וכך היא למעשה מאפשרת להם ליהנות מהפירות שהחברה הצמיחה. חלוקת הרווחים הללו היא אינה חובה כמובן, אך יש המון חברות שבוחרות לעשות כן כחלק מהמדיניות שלהן.
  • ממוצע נע – ממוצע נע הוא פרמטר מסוים שתפקידו לחשב ולצפות מגמות של מניות כאלה ואחרות. אם השער של המניה גבוה מהממוצע הנע, הערך שלה צפוי לעלות. באמצעות הפרמטר הזה המשקיעים יכולים לקבל החלטות מושכלות שנובעות מתוך נתונים ולא מתוך תחושה.

 

 

למה חשוב ללמוד את התחום בצורה מקצועית?

כפי שאתם ודאי רואים, שוק ההון הוא תחום מאד מורכב ויש לא מעט מושגים בסיסיים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם משקיעים את הכסף שלכם בו. לכן, אנחנו ממליצים לכם בהחלט ללמוד את התחום בצורה מקצועית ולקחת קורס. יש המון אנשים שהחליטו להרים את הכפפה ולהתחיל להשקיע בלי יותר מידי ידע מקצועי בתחום והאכזבה לא איחרה לבוא. מדובר בשוק תחרותי מאד ולא פחות חשוב מזה, שוק שמושפע מהמון מגמות שאתם בתור משקיעים חייבים להבין מה הן ואיך פועלים נכון על מנת לזהות הזדמנויות נכונות להשקעה משתלמת.

אנחנו גם ממליצים לכם להאזין לפודקאסט שמסביר איך להיכנס לעולם שוק ההון. ככל שהבסיסי שלכם יהיה איתן יותר וככל שתכינו את עצמכם לקראת שוק ההון, כך גם הכניסה שלכם לשוק הזה תהיה יותר קלה וזה יהווה עבורכם יתרון משמעותי ביחס לאחרים שגם משקיעים בשוק הזה.

לסיכום

אין ספק ששוק ההון הוא שוק מרתק מאד ואם אתם רוצים לייצר עבורכם הכנסות נוספות ולהיות משקיעים נבונים, אנחנו ממליצים לכם ללמוד את התחום בצורה מקצועית.

נגישות