מרגישים לא מרוכזים במהלך העבודה? 5 תוספי תזונה שעוזרים לריכוז ולזיכרון

רוצים לשפר את הזיכרון שלכם? זה לגמרי אפשרי. ישנם גורמים רבים המשפיעים על הריכוז והזיכרון שלנו, וממש לא מדובר רק בהזדקנות. מחלות שונות, עייפות וחוסרים תזונתיים עשויים גם הם להשפיע לרעה על מידת הריכוז ועל תפקוד הזיכרון שלנו. אם אתם מוצאים את עצמכם מאבדים ריכוז לעתים תכופות במהלך העבודה ושוכחים דברים חשובים, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. אלה הם תוספי התזונה שעשויים לסייע לכם בשיפור הריכוז והזיכרון.

אומגה 3

לשילוב של אומגה 3 בתזונה עשויה להיות השפעה טובה הן על הריכוז הן על הזיכרון. אומגה 3 הוא שם כולל לקבוצה של כ-15 חומצות שומן שחיוניות לתפקוד התקין של גופנו, אלא שהן אינן נמצאות בגוף שלנו באופן טבעי וצריך לצרוך אותן באמצעות התזונה שלנו. לחומצות שומן מסוג אומגה 3, שנמצאות בעיקר בדגים ובביצים, יש תפקיד חשוב מאוד בכל הקשור לתפקוד המוח ולתפקודי זיכרון. לפיכך, תוסף תזונה אומגה 3 עשוי לסייע לכם לשפר את הזיכרון שלכם.

ויטמין E

ויטמין E הוא נוגד חמצון רב עוצמה ויש לו חשיבות גדולה לתפקוד החיוני שלנו. בין היתר, הויטמין מאפשר הגנה חזקה על קרומי התאים מפני רדיקלים חופשיים וחמצון שומנים, ומונע תהליכי הזדקנות של רקמות שונות בגוף. את הוויטמין אפשר לצרוך ממזונות צמחיים כמו דגנים מלאים, אגוזים, זרעים וירקות, או ממקורות מן החי כמו כבד, ביצים, עוף ודגים, וכמובן שניתן גם לצרוך אותו כתוסף תזונה. מעניין לדעת שממחקר שנעשה בארצות הברית נמצא שוויטמין E מסייע בהגנה על רקמת המוח מפני מחלות ניווניות של מערכת העצבים, לרבות אלצהיימר ודמנציה.

ברזל

סובלים ממידת ריכוז ירודה ומבעיות זיכרון? מומלץ לגשת לרופא משפחה שיפנה אתכם לבדיקת דם, משום שייתכן שמדובר בתסמין של מחסור בברזל. אחד המאפיינים של מחסור בברזל בגוף הוא פגיעה ביכולת הריכוז ותפקוד הזיכרון, ועל כן יכול להיות שתוסף ברזל יומי יסייע לכם בשיפורם של אלו. כמו כן, תוכלו לשפר את ערכי הברזל בגופכם על ידי צריכת בשר אדום, עוף, כבד ועדשים.

 

 

שוקולד

כן, כן, קראתם נכון, יש לכם כעת עוד סיבה ממש טובה להוסיף שוקו חם לתפריט. קקאו הוכח לא רק כמשפר מצב רוח, אלא הרכיבים בו מסייעים בבניית תאים חדשים במוח, בעיקר באזורים הקשורים ללמידה ולזיכרון. כמו כן, הקקאו עשוי לשפר את תפקודם של תאים אלה, במיוחד בזכות ההרכב הכימי המיוחד בו הכולל תאוברומין, שהוא קרוב משפחה של קפאין. ההמלצה היא לצרוך שוקולד כמה שיותר איכותי המכיל לפחות כ-60% מוצקי קקאו, או לשתות משקאות מבוססי קקאו.

ויטמין B1

ויטמין זה ידוע גם בשם תיאמין, והוא נמצא הכרחי לתהליכי המטבוליזם והפקת האנרגיה בגוף האדם. כמו כן, הוא גם חלק מהותי מתקינותה של מערכת העצבים, והשפעתו על המוח קשורה בין היתר ביצירת זיכרון ואחסונו לטווח ארוך. התסמינים של חוסר בתיאמין הם עייפות מוגברת, פגמים בזיכרון, הפרעות שינה, בלבול וכאבי שרירים. ניתן להשלים חוסר בתיאמין על ידי צריכת תוספי תזונה מתאימים, אך חשוב לדעת שהוא קיים גם בכבד ובאיברים פנימיים אחרים, מוצרי חלב, בקטניות ואגוזים.

סיכום

לסיכום, אם חוסר הריכוז משפיע עליכם במהלך יום עבודה ואתם מעוניינים לשפר אותו ואת הזיכרון שלכם, אנחנו ממליצים לגשת לרופא משפחה ולערוך בדיקות דם. ייתכן שאתם סובלים מחוסר תזונתי כלשהו, שהשלמתו תסייע לכם לשפר את הריכוז ואת הזיכרון.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות