גם ספרים אפשר לרכוש היום דרך האינטרנט – אבל כיצד תבחרו אותם?

בשנים האחרונות אפשר להבחין במגמה שבמסגרתה הצרכנים מבקשים לבצע את הרכישות שלהם דרך האינטרנט, כאשר הרכישות באינטרנט לא פסחו גם על עולם הספרים. למעשה, אם בעבר נדרש היה להגיע פיזית לחנות בשביל לרכוש ספרים, כיום ניתן דרך אתרים כמו למשל האתר של חברת סטימצקי לבצע הזמנה של ספרים רבי מכר, ספרים לילדים ואפילו מוצרי פנאי דרך האתר, בקלות ובנוחות מקסימלית. אם גם אתם רוצים להשקיע את הכסף שלכם ברכישה של ספרים, להלן כל הטיפים לטובת בחירה נכונה.

רכישה של ספרים דרך האינטרנט – טיפים לבחירה נכונה

הקדמה האינטרנטית מהווה הזדמנות בעבורכם לנצל את הקדמה האינטרנטית לטובת הזמנה של ספרים באופן קל ופשוט יותר מאי פעם, אולם בשביל לבחור אותם צריך להקפיד על מספר שלבים. ראשית, מחבר הספר. אם קראתם בעבר ספרים של סופרים שהתחברתם אליהם, מומלץ לבחון האם הם הוציאו ספרים חדשים שיכולים להעניק לכם את חווית הקריאה המושלמת, כפי שזכרתם בקריאה קודמת. לצד זה, צריך לקחת בחשבון את הז'אנר של הספר, וכן להקפיד לקרוא את התקציר, בשביל לקבל הצצה לעלילה. לפני שאתם רוכשים, אפשר להיצמד לז'אנר הספרותי האהוב כנוסחה בטוחה  – האם אתם מעדיפים להזמין ספר מז'אנר מתח שיכניס אתכם לתוך אווירה מותחת ואפלה או שאתם מעדיפים ספרים המתמקדים בעולם ההתפתחות האישית, לטובת קבלת כלים שאותם ניתן יהיה לממש בחיים הפרטיים והמקצועיים. בנוסף, קראו את התקציר שיכול להעניק לכם הצצה לקראת חווית הקריאה, ובכך להוביל לקבלת החלטות מושכלת לטובת רכישה של ספרים.

 

 

קריאת ביקורות והצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות

מאחר ואתם רוכשים את הספר דרך האינטרנט, אפשר לנצל את ההזדמנות ולקרוא ביקורות מצד קוראים. מדובר בדרך לקבל אינדיקציה אודות הספר ורמת שביעות הרצון, אולם שימו לב כי מדובר בדעה סובייקטיבית. בשביל לבחון לעומק את ההמלצות, רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות המתמקדות בעולם הספרים, לטובת קבלת המלצות וכן קריאה של ביקורות שיכולות לסייע לכם לקבל החלטה בנוגע לספר. כך למשל, אם אתם מחפשים ספר ילדים כמו למשל ספר הילדים הארנב הקשיב עם דפים עבים, תוכלו למצוא ביקורות עליו בקבוצות ברשתות החברתיות או אפילו באתר של סטימצקי המציג שלל ביקורות אודות הספר הזה, לצד ספרים נוספים מהז'אנר הזה.

בחירה של ספר בהתאם להעדפות האישיות

בחירת ספר אותו רוכשים דרך האינטרנט צריכה להיות החלטה אישית המבוססת על הטעם וההעדפות האישיות שלכם. אולם, מומלץ לנסות ז'אנרים ומחברים שונים כדי לפתח את המחשבה ואת הדימון, בייחוד שלוקחים בחשבון את העובדה כי מדי שנה יוצאים לאור אלפי ספרים חדשים. דרך שימוש בפלטפורמות אינטרנטיות ניתן להיחשף לז'אנרים חדשים וכן לסופרים מרתקים שיהפכו לחלק בלתי נפרד משעות הפנאי שלכם, בין אם אתם נוסעים לעבודה ברכבת, טסים לחופשה מעבר לים או רוצים להירגע אחרי סיום של יום עבודה ארוך.

לסיכום

קריאה של ספרים באופן קבוע משפרת את התפקוד הקוגניטיבי על ידי הגברת המיקוד והריכוז, הרחבת אוצר המילים ופיתוח מיומנויות חשיבה ביקורתית, גם בקרב מבוגרים וגם בקרב ילדים  ופעוטות. בנוסף, קריאה יכולה גם לעזור לשפר את האינטליגנציה הרגשית בכך שהיא מאפשרת לקוראים להבין ולהזדהות עם נקודות מבט וחוויות שונות. זה הזמן לנצל את הקדמה האינטרנטית לטובת הזמנה של ספרים שיכולים לספק לכם ולבני המשפחה חוויה חיובית המתבצעת בקלות ובנוחות, כחלק מהזמנה המתבצעת דרך אתרים מובילים, כמו למשל האתר של חנות סטימצקי.

נגישות