בין המוצרים המבוקשים בבתים פרטיים בישראל – למה כדאי להשקיע במנוע לשער חשמלי נגרר?

מנועים לשערים חשמליים הם לכאורה היבט טכני שלהם, שלא צריך להעסיק אתכם יותר מדי. אך אם אתם בעלי בית פרטי, בדיוק ההפך הוא הנכון! המנוע הוא רכיב מרכזי, חיוני וחשוב ביותר בהקשר זה. הוא עשוי ליצור הבדל גדול, בתועלת שתקבלו מהשער הנגרר. מה מיוחד בשערים נגררים? ומה מיוחד במנועים עבורם? מי זו חברת סומפי ומדוע כדאי לכם להכיר את מוצריה? תשובות ותובנות שימושיות, לכך ועוד, במאמר הקצר שלפניכם.

שער חשמלי נגרר – השילוב האידאלי

הפתרון המושלם לבתים פרטיים, הוא שער חשמלי נגרר. תוכלו לרכוש שער כזה מוכן מראש. אם יש לכם כבר שער קיים, ידני, תוכלו גם לשדרג אותו, באמצעות הוספת מנוע. אם החלטתם לעשות זאת, לחצו כאן לרכישת מנוע איכותי לשער חשמלי נגרר. הוספת מנגנון הפעלה חשמלי, מאפשרת להפעיל שער כזה באמצעות מתג לידו, מתג מרוחק ממנו או שלט. יותר מכך – היא מאפשרת לחבר את השער למערכת שליטה מרכזית (“בית חכם"), אשר פותחת אפשרויות רבות נוספות, כולל אוטומציה מתקדמת. למשל, פתיחה אוטומטית של השער, כאשר הרכב שלכם מתקרב אליו.

מה מיוחד בשער נגרר?

שער נגרר הוא שער שנפתח ונסגר בתנועה אופקית, באמצעות מסילה. המסילה עשוי להיות מסילה תחתית רגילה או מסילה עילית ("שער קונזולי"). בכל מקרה, שער כזה דורש לא מעט מקום פנוי. מלבד האזור שהשער סוגר, דרוש גם מקום פנוי שאליו הוא יוכל לנוע, כאשר הוא במצב פתוח לגמרי. לכן הוא מתאים במיוחד לבתים פרטיים, בהם יש די מקום למטרה כזו. זהו לרוב שער גדול, חזק ומאסיבי למדי. הוא מסוגל גם להגן על המבנה היטב בפני ניסיונות פריצה וגם לתפקד לאורך זמן רב, מבלי להתקלקל. מסיבות אלה, שער כזה הוא השקעה כדאית למדי בבתים פרטיים. מצד שני, נקודות אלה מתבטאות בכך שלא קל לתפעל שער נגרר באופן ידני. משמע – מנוע עשוי להקל עליכם בכך מאוד.

 

 

מה חשוב לדעת על המנוע?

למנוע איכותי עבור שערים אלה, יש חשיבות רבה. אלה שערים שלא קל להזיז, בגלל משקלם. לכן המנוע יידרש "להתאמץ" לא מעט ולעשות זאת כמה פעמים ביום. כמו כן, השער נמצא בחוץ וחשוף לכל תנאי מזג האוויר המשתנים, כולל אבק וכדומה. כך שאיכות המנגנונים חיונית, בכדי שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן, במצב טוב. מעבר לכך, מנוע לשער חשמלי הוא בסך הכול מוצר קטן יחסית ולא מורכב להתקנה. לכן זהו שדרוג משמעותי מאוד, בהשקעת מאמץ קטן יחסית. כמובן, את ההתקנה חשוב שיעשה איש מקצוע, מאחר שזה בכל זאת מוצר חשמלי ומוצר ייחודי.

סומפי – המקור האיכותי למוצרים כאלה

סומפי (Somfy) היא חברה בינלאומית וותיקה, אשר מתמחה בין השאר במוצרי "בית חכם" למיניהם. זאת, כולל מנועים לשערים חשמליים. למעשה, החברה עוסקת בכך עוד משנות השישים! היא מציעה מוצרים בתחום זה, התקנה, תמיכה טכנית ותיקונים. אלה כמה תכונות מעניינות של מנועי השערים של סומפי:

  • קלים להתקנה – כוללים חיבורים נשלפים ופשוטים. חיבורים כאלה, מקלים על ההתקנה והפירוק וחוסכים צורך בחיווטי חשמל מסורבלים.
  • הכול מוכן לפעולה – מגיעים מכוונים ומכוילים מראש.
  • סיוע באבחון תקלות – מנועי סומפי גם מקלים על אבחון ותיקון תקלות במנועים, במקרה הנדיר שבו הן מתרחשות. זאת, תודות לצג דיגיטלי מובנה במונע, אשר מציג מספר תקלה.

לסיכום

שער נגרר חשמלי, הוא בהחלט אופציה שכדאי לכם לשקול. ההשקעה ביחס לתועלות, כדאית מאוד.

נגישות