קורס הסבה להייטק: איפה לומדים – והאם זה עדיף מתואר ראשון?

אחד מהקורסים המבוקשים ביותר במדינת ישראל הוא קורס הסבה להייטק. בעידן שבו חברות ההייטק מציעות תנאים מצוינים למועמדים לצד משכורות גבוהות, אין עוררין על כך כי מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור כל אחד ואחת להשתלב בענף משגשג שעד לפני מספר שנים היה נחשב לסגור ומסוגר. אם גם אתם חולמים לבצע הסבת מקצוע ולהשתלב בחברות, להלן המדריך שיאפשר לכם להגשים חלום.

הסבת מקצוע להייטק – האם מדובר במסלול עדיף על תואר ראשון?

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר צעירים מחליטים לזנוח את האקדמיה, ובמקום זאת לבחור במסלול הסבה ממוקד. הסיבה לכך נובעת מהבנה כי במסגרת של תואר אומנם לומדים את מקצועות ההייטק באמצעות שילוב של ידע תיאורטי לצד מעשי, אולם לרוב מדובר במסלול לימודים ארוך שנמשך בין שלוש ועד חמש שנים, בניגוד למסלול ממוקד של הסבה להייטק שנמשך מספר חודשים ספורים ולאחר מכן מאפשר להתחיל ולהשתלב בתחום, במשרה של ג'וניור. צריך לקחת בחשבון כי החלטה האם ללכת על מסלול לימודים באקדמיה או בקורס צריך להיות מבוסס על המקצוע אותו אתם רוצים ללמוד, מסלול ההכשרה וכן האפשרויות שיש לכם בסיום. מאחר וכיום ניתן ללמוד כאן בישראל קורסים ממוקדים בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על ליווי אישי, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מצוינת לדלג על הפן האקדמי ובמקום זאת להיכנס ישר למים העמוקים של עולם ההייטק.

קורס הסבה להייטק: איפה לומדים - והאם זה עדיף מתואר ראשון?

מה לומדים במסגרת קורס הסבה?

מאחר והביקוש לקורס הסבה להייטק עולה בהתמדה, נפתחו לא מעט קורסים ממוקדים בנושא של תכנות, ניהול מוצר, פיתוח עסקי, הצלחת לקוח וכן קורסים ממוקדים לתפקידים טכניים. בנוסף, ישנם קורסים המתמקדים במגזרים שונים כמו למשל קורס הסבה להייטק בעבור אקדמאיים או בני מיעוטים ונשים, כאשר הקורסים מתקיימים ברחבי הארץ במכללות או במסגרת של קורס מקוון מהבית.

כיצד בוחרים קורס?

בחירה של קורס צריכה להתבצע בהתאם לסילבוס, הצוות המקצועי שמעביר את הקורס וכמובן האפשרויות שמחכות לכם מיד לאחר מכן. מאחר והמטרה של הקורס היא להעניק לכם את הידע לטובת כניסה לשוק ההייטק, בהתאם לכישורים אותם רכשתם במסגרת הקורס. לפני שאתם ממהרים להירשם, חשבו היטב על העתיד שלכם ועל התחומים שמעניינים אתכם, כל זאת מתוך מטרה להשלים את הקורס ובהתאם לכך להוביל ליצירה של קריירה משגשגת וענפה. מאחר ואפשרויות הקידום הן נרחבות מאוד, רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של מועמדים להסבת מקצוע ושעברו את התהליך, מתוך מטרה לקבל המלצות אודות קורסים וכן ההתרשמות האישית מהסילבוס, כל זאת מתוך מטרה לקבל בסופו של דבר החלטה נכונה הן בנוגע לתפקיד והן בנוגע לאפשרויות הקידום.

בכך, תוכלו להוביל ליצירה של אופק תעסוקה משתלם ובעל התפתחות אישית משמעותית.

נגישות