מהן משרות ההייטק החמות ביותר כיום?

בחיפוש עבודה בהייטק, מגלים כי מדובר בתחום דינאמי מאוד. תחומים ומשרות שונים, הופכים להיות יותר או פחות בולטים בשטח. הביקוש עולה ויורד, נפתחים תחומים חדשים ועוד. לכן, באופן טבעי נשאלת השאלה הבסיסית, מהן משרות ההייטק ה"חמות" ביותר כיום?

כמה נקודות חשובות כמבוא

הייטק הוא למעשה מונח רחב מאוד. לכן, יש במסגרתו טווח רחב למדי של תפקידים. ניתן אף למיין תפקידים אלה לרשימה לא קצרה של תחומים, כפי שתראו עוד מעט. בין אם אתם שוקלים לימודים בתחום הייטק מסוים או כבר יצאתם לדרך, סביר שתתחילו להתעניין במשרות הזמינות ו"החמות”. נקודת פתיחה טובה להתרשמות מכך, היא אתרים של חברות השמה שמתמחות בהייטק. לשם ההמחשה, כאן ניתן לראות המון אפשרויות בנושא זה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שתחום זה משתנה וימשיך כנראה להשתנות, כל הזמן. כך שכדאי לשמור מקורות כאלה ולהעיף בהם מבט מדי פעם. גם תוך כדי לימודי הייטק. כמובן, גם בחירת לימודים ולא רק מקום עבודה, עשויה לקחת בחשבון מהם התחומים היותר "חמים", מה פחות ומהן המגמות מבחינה זו.

עושר אפשרויות בעולם התוכנה

עולם התוכנה, הוא כיוון בולט במיוחד בהייטק והוא מציע מגוון רחב של תפקידים מבוקשים. פיתוח תוכנות למטרות שונות, מהווה כר נרחב למגוון שפות תוכנה ושימושים עבורן. במסגרת זו יש התמחויות מיוחדות כגון מחקר ועיסוק בפיתוח אלגוריתמים. יש בו גם תחומים משלימים שונים, בהם בולט במיוחד בדיקות תוכנה (QA). בדיקות תוכנה למעשה מהוות פעילות כל כך בסיסית וחיונית, שזו קטגוריית תפקידים בולטת ומבוקשת באופן מתמיד. בכל המקרים האלה, ניתן כמובן למצוא הן תפקידים זוטרים (תפקידי “ג’וניורים”), הן תפקידים מתקדמים יותר ("סיניורים”) והן ראשי צוות. המשכורות עולות בהתאם לנקודות כאלה.

 

 

אין תוכנה בלי חומרה

גם אם התוכנה לוקחת את מרב תשומת הלב לפעמים, הנדסת חומרה נדרשת תמיד. פשוט מאחר שאין תוכנה סתם כך "באוויר" – היא תמיד מבוססת על חומרה וגם בתחום זה יש כל הזמן התפתחויות ושינויים חשובים. יש עוד תחום שדומה לתוכנה מבחינה זו והוא תשתיות, System ותקשורת. גם בעסקים שעוסקים בתוכנה, הפעילות מתבצעת על גבי תשתיות מחשוב שונות וכאן מדובר על התפקידים שמטפלים בהן. למשל מנהל מערכות מחשוב, אנשי תמיכה או מומחה אבטחת מידע. התקינות והיעילות של מערכות אלה, קריטית עבור העסק הממוצע, מבחינות רבות. לכן המקצוענים שמטפלים בהן, הם בעלי ערך רב לעסקים ויש כאן תגמול בהתאם וגם אפשרויות קידום והזדמנויות לקריירה טובה.

מערכות מידע

תחום משנה חשוב מאוד לגבי תשתיות מחשוב, הוא נושא "מערכות המידע". תכנון של מערכות כאלה וטיפול שוטף בהן, מתבטא בתפקידים קלאסיים ובולטים מאוד, כגון מנתח מערכות מידע או DBA (מנהל בסיסי נתונים). יש כאן גם היבט של פיתוח תוכנה, שגם סביבו נוצרו תפקידים משמעותיים. למשל, תכניתן ביג דאטה.

בכיוון העסקי ניהולי

חשוב לזכור, שבעולם ההייטק יש גם לא מעט משרות ניהול. הדבר מתבטא בשלל תפקידי מכירות, שיווק ופיתוח עסקי. זה לא סתם ניהול כללי, אלא מדובר כמובן על התמחות בפעילויות כאלה, בסביבת ההייטק. יש לסביבה זו מאפיינים מיוחדים ואם מדובר למשל בשיווק, אז מדובר בהתאם, על לקוחות עם מאפיינים מיוחדים.

לסיכום

בכדי לדעת בכל זמן נתון מהן משרות ההייטק הכי חמות, תצטרכו לבדוק זאת באופן שוטף. זו אולי במידה מסוימת טרחה ותוספת עבודה, אך זו נקודה חשובה למדי.

נגישות