לא נותנים ללחץ בעבודה להשפיע: טיפול ACT לאימוץ מחשבות חיוביות

שגרת עבודה שוחקת משפיעה לא רק על הבריאות הפיזית אלא גם על הבריאות הנפשית. למעשה, לחץ בעבודה עשוי להוביל לשחיקה, וזאת בעקבות חוסר התאמה בין הרצון להצליח ולפרוח בעבודה לבין חוסר היכולת להוביל להגעה לביצועים טובים ומשביעי רצון, לא רק מול המעסיק אלא גם מול עצמכם. אם אתם חשים כי הלחץ בעבודה משפיע עליכם גם מבחינת הפרודוקטיביות אבל גם מבחינת איכות החיים, כדאי להכיר את אחד מהטיפולים המתקדמים ביותר ללחץ כמו גם הפרעות חרדה ואשר נקרא טיפול ACT.

טיפול ACT – טיפול מתקדם מהגל השלישי

טיפולים רגשיים הפכו לחלק משמעותי בתהליך של טיפול במבוגרים כמו גם בני נוער אשר חשים בלחץ שמוביל לתחושות קשות לצד מחשבות טורדניות. למעשה, טיפול המשתייך לזרם השלישי של הטיפולים הרגשיים הוא טיפול ACT. במידה ומופיע לחץ שגורם לכאב ולתחושות לא נעימות שיוצר התנהגויות שמזיקות לתחושה האישית. בבסיס השיטה הזו עומדת ההנחה כי באמצעות קבלה של התחושות הלא נעימות ניתן יהיה להוביל ליצירה של נקודת מבט מפוקחת המבוססת על חמלה עצמית אבל גם חמלה כלפי אחרים, ובהתאם לכך לשנות את דפוסי החשיבה הלא מקדמים לדפוסי חשיבה חיוביים שתורמים להצלחה האישית גם במסגרת העבודה אבל גם במסגרת החיים הפרטיים.

שיטה זו פותחה לראשונה בשנות ה-90 והיא משלבת למעלה מ-100 טכניקות שונות של טיפול, כאשר היתרון של הטיפול הזה נובע בשל היכולת לבצע התאמה מדויקת למצבו של כל מטופל ועם הבנה כי הסרת מחסום ההתנגדות לתחושות הוא זה שמאפשר להשתחרר ממחשבות מעכבות ולאמץ מחשבות חיוביות, כחלק טבעי.

 

 

למי הטיפול עשוי להתאים?

טיפול מסוג ACT עשוי להתאים בעבור כל אדם שרוצה לעבור שינוי בחייו, ומרגישים תקועים. טיפול זה הינו טיפול ממוקד שמאפשר לפעול ולחיות אחרת, מתוך מטרה להפחית את החוויה של הלחץ כחוויה שלילית, אלא להפוך אותו למנוע צמיחה שמאפשר להוביל ליצירה של איכות חיים טובה יותר, כאשר צריך לקחת בחשבון כי מדובר בטיפול אקטיבי אשר דורש שיתוף פעולה מלא מצדכם וכן שימת דגש על גמישות פסיכולוגית. במסגרת הטיפול נעזר המטפל במגוון רחב של שיטות כמו למשל תרגול של מיינדפולס, וזאת מתוך מטרה לבחור את אופן ההתנהגות ולהיות נוכח ברגע, וזאת למרות מחשבות שליליות אשר יוצרות הסחת דעת ובהתאם לכך גם חוסר שביעות רצון עצמי.

היכולת שלכם לעורר חמלה כלפי עצמכם ואף ליצור את הגמישות הזו היא זו שעומדת בבסיס השיטה, ועל כן בדיקת התאמה המתבצעת אל מול מטפל מוסמך היא חיונית לטובת התחלת התהליך הממוקד המתבצע במסגרת של מספר מפגשים, בהתאם לצורך.

הגיע הזמן לצעוד קדימה לאפשר לכם להצליח

הרצון העז להצליח במקום העבודה ואף להתקדם בסולם הדרגות הוא רצון שמשותף ללא מעט עובדים. יחד עם זאת, אם אתם חווים לחץ מתמיד, חשוב לזכור כי יש לכך השפעות שהן לא רק מחשבתיות אלא גם פיזיולוגיות. לחץ עשוי להוביל לשורה של בעיות בריאותיות ועל כן פנייה לקבלת טיפול מהווה הזדמנות בעבורכם כעובדים אבל גם כאנשים אידיוונאלים ליצור בעבור עצמכם מציאות שונה, ואף לצעוד קדימה, מבלי לחשוש ממחשבות מעכבות. אחוזי ההצלחה של טיפול זה הם גבוהים,  ובשל כך הוא הפך לטיפול מבוקש מאוד בעידן המודרני.

לסיכום

טיפול ACT הוא גישה טיפולית חדשנית שזוכה להתעניינות הולכת וגוברת, בשל טכניקות טיפול בהתאמה אישית וכן שימת דגש על אלמנטים שונים שנועדו לעורר את הגמישות הפסיכולוגית ואת היכולת להיות במגע עם הרגע, כחלק מהתמודדות עם מחשבות מעכבות ושליליות המשפיעות על היכולת לתפקד בעבודה, אבל גם בחיי היום יום.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות