איך מתחילים ללמוד קידום אתרים?

אם אתם רוצים להתחיל ללמוד קידום אתרים ולא יודעים איך מתחילים, הגעתם למקום הנכון. מה זה קידום אתרים ואיך לומדים את זה? כל התשובות.

מה זה קידום אתרים?

כשאנחנו מדברים על קידום אתרים אנחנו מתכוונים למגוון רחב של פעולות שמסייעות לאתר כזה או אחר להופיע כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל. דמיינו לעצמכם שאתם נכנסים לרחוב ראשי שיש בו המון חנויות, ככל שהחנות שלכם תהיה ממוקמת בתחילת הרחוב, כך סביר להניח שיותר ויותר לקוחות יכנסו אליכם. כך זה בדיוק עובד בגוגל, ככל שהאתר שלכם ימוקם למעלה בתוצאות החיפוש, כך יותר ויותר אנשים יכנסו אליו. הבלוג של עידן בן אור הוא מקום שבו תוכלו למצוא את כל המידע החשוב על התחום של קידום האתרים, מעניין מאד.

איך מתחילים ללמוד קידום אתרים?

יש לכם למעשה שתי אופציות ללמוד קידום אתרים, בלמידה פורמלית או עצמאית. אם אנחנו מדברים על למידה של קידום אתרים באופן עצמאי, יש לכם המון דרכים לעשות את זה. אחת הדרכים היותר יעילות ללמוד קידום אתרים היא באמצעות פורומים ורשתות חברתיות. כיום ברשת חברתית כמו פייסבוק למשל תוכלו למצוא מגוון רחב של קבוצות שבהן מתנהלים המון דיונים ושם ניתן ללמוד המון על קידום אתרים.

יש גם המון פורומים שבהם תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע שמנהלים אותם, להעלות סוגיות שונות ללמידה וממש להעמיק בחומר. מה שכן, גם אם אתם נרשמים לקבוצות בפייסבוק וגם לפורומים השונים באינטרנט, שימו לב שיש המון רמות של קבוצות ואתם צריכים לבחור קבוצה מפוקחת ורצינית שתואמת את היכולות שלכם.

אופציה נוספת עבורכם היא להיכנס לסרטונים ביוטיוב ולראות הדרכות מקצועיות באורכים שונים. היתרון ביוטיוב שהלמידה מתבצעת בצורה ויזואלית והרבה יותר נוח ללמוד ככה, מה גם שהחומר נלמד בצורה הרבה יותר טובה כשהוא מועבר בצורה ויזואלית. גם פה אתם כמובן צריכים לשים לב שאתם בוחרים ערוץ של גורם מקצועי.

 

 

למידה באמצעות קורסים מקצועיים

אופציה נוספת שעומדת לרשותכם היא כמובן לקחת קורס מקצועי ללימודי קידום אתרים. כיום יש מגוון רחב של מוסדות מקצועיים ומכללות שמציעות מסלולי לימוד שונים. לכל מסלול יש את המאפיינים שלו ואת הרמה שלו. לנו חשוב שאתם תבדקו לפני כן מי הוא המרצה ומה הניסיון המקצועי שלו, על מנת שבאמת תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים להצליח בתחום.

יש היום המון מוסדות שמציעים לימודי קידום אתרים אונליין, זה כמובן יתרון אדיר כי אתם לא צריכים להתרוצץ בין המכללות השונות ולבזבז המון זמן על הגעה או עמידה בפקקים. זה ממש תלוי בכם, יש כאלה שיעדיפו קורס פרונטלי ויש כאלה שיעדיפו אונליין, כל אחד והעדיפות שלו.

ללמוד לבד או לקחת קורס?

האמת היא שזו שאלת מיליון הדולר והתשובה אליה היא לא חד משמעית. יש כאלה שיעדיפו מסגרת מסודרת על מנת ללמוד את התחום כי ככה פשוט יותר נוח להם. יש כאלה שיעדיפו ללמוד לבד מתי שנוח להם ובזמנם החופשי. אין ספק שמדובר בתחום מורכב שמתפתח כל הזמן וקורסים רשמיים יסייעו לכם להיות מעודכנים ולהיות בטוחים שאתם לומדים את הטרנדים החשובים כיום בתחום. עם זאת נציין שוב, כל אחד ומה שנוח לו. מה שכן, קחו בחשבון שיש קורסים שמציעים לסטודנטים שלהם סטאז' לפני עבודה שזה יתרון עצום כמובן.

לסיכום

אם אתם רוצים להתחיל ללמוד קידום אתרים אתם צריכים לדעת שיש לכם שתי אופציות, למידה עצמית או קורס רשמי, תבחרו כמובן לפי העדפות הנוחות שלכם.

נגישות