טכנולוגיה מצילת חיים: כיצד אפשר למנוע שכחת ילדים ברכב?

תופעת שכחת הילדים במכוניות היא לצערנו תופעה שכיחה שעלולה להתרחש לכל הורה, באופן מפתיע וללא הכנה  מוקדמת. למעשה, מדובר באירוע טראגי שאותו ניתן למנוע, והוא מתרחש כאשר הורה או נהג שוכחים שהילד נמצא ברכב ומשאירים אותם שם, מה שעלול להוביל במקרים קיצוניים כמו מוות, כתוצאה ממכת חום. חשוב לציין שתופעה כמו זו יכולה לקרות לכל אחד ללא קשר לניסיון הורי, רמת ההשכלה או גובה ההכנסות, ועל כן חשוב לנקוט בצעדים יזומים כדי למנוע את התרחשותה. כיצד אפשר למנוע שכחת ילדים? כל הפרטים בכתבה הבאה.

התקנה של אפליקציה ייעודית בטלפון

בחסות הטכנולוגיה הצליחו חברות מובילות לפתח אפליקציות שנועדו לסייע להורים להימנע משכחת ילדים ברכב. באתר אסק רלב"ד תוכלו לקבל מידע מורחב אודות אפליקציות מומלצות שאותן ניתן להתקין בקלות על המכשיר הנייד ואשר מתריעות מפני שכחת ילדים, באמצעות גלאי ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. לצד זה, אפשר לנצל את המידע באתר לטובת כללי התנהגות המפחיתים את הסיכוי לשכחה, כפי שנמשיך לפרט בסקירה הזו.

השאירו חפצים יקרים ליד הילדים

אם אתם חוששים ממצב של שכחת ילדים ברכב שעשוי כאמור להתרחש גם להורים מנוסים, אפשר להשאיר ליד הילדים חפצים חשובים כמו למשל המפתח לבית, מחשב נייד, ארנק או המכשיר הסלולרי במושב האחורי. מדובר בתזכורת שבמסגרתה אתם סורקים את הרכב לפני היציאה ובהתאם לכך מוודאים כי אף ילד לא נשאר נעול בפנים.

 

 

יצירת קשר עם הגננת או המורה

לעיתים הורים, נהגים או מטפלים יכולים לחוות זיכרון כוזב שבו הם חושבים שהם הורידו את הילד במעון או אצל בבית הספר, אבל במציאות, הילד עדיין במכונית. אירוע כמו שכחת ילדים ברכב שהפך לצערנו לאירוע שכיח למדי עשוי להתרחש על רקע של שינוי בשגרה או כחלק משגרה קבועה שמכניסה לרוטינה, ועל כן לפני שאתם מתחילים שבוע של לימודים בגן או בבית הספר, מומלץ ליצור קשר עם הגננת ולבקש תזכורת שהילד הגיע, או להתקשר בעצמכם מיד עם סיום הורדת הילדים במסגרות.

הפחיתו סידורים

סידורים כמו למשל עצירה במכולת, איסוף של חבילה בדואר או כל אירוע אחר שמסיט את תשומת הלב שלכם עלול להוביל לשכחת ילדים. רצוי להיצמד למסלול הנסיעה הכולל הורדה של הילדים במסגרות ורק לאחר מכן חזרה לשגרה, מתוך הבנה כי מדובר בפתרון אקטיבי שכל אחד ואחת יכולים ליישם בחיי היום יום.

הרגל חדש

מאחר ואחת מהסיבות הנפוצות לשכחת ילדים ברכב נובעת בעקבות רוטינה של שגרה, רצוי לפתח לעצמכם תחביב חדש –  עם סיום הנסיעה, פתחו תמיד את הדלת האחורית של המכונית כדי לבדוק אם יש ילדים לפני היציאה מהרכב. לצד זה, אפשר להתקין גם מערכת המזהה את המשקל של הילדים על הבוסטר, ובכך לוודא כי הרכב נותר מיותם מנוסעים וכי כל הדלתות של הרכב נעולות, כך שהילדים לא יכולים להיכנס חלילה ללא השגחה.

לסיכום

תופעה של שכחת ילדים ברכב היא לצערנו תופעה שכיחה שיכולה להתרחש גם בימי הקיץ החמים וגם בימי החורף, ולהשפיע לא רק על הילד אלא על כל בני המשפחה, בעקבות אירוע מצער שגורם במקרה הטוב למצוקה רגשית ובמקרים חמורים גם לפגיעות רציניות. זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, כמו  גם להיעזר במומחים כמו למשל המומחים של אתר אסק רלב"ד המציעים שפע של מידע עדכני שיכול לא רק למנוע שכחת  ילדים, אלא גם לשמור על בטיחות בכבישים.

נגישות