הדרך לקריירה בהייטק עוברת דרך תואר במדעי המחשב: מהם תנאי הקבלה?

על מנת להשתלב בתחום ההייטק, נדרש לקבל הכשרה מקצועית המתבצעת הן באמצעות קורסים מקצועיים אבל גם באמצעות מסלולי לימוד אקדמאיים, כמו למשל תואר במדעי המחשב. למעשה, מדובר בקריטריון משמעותי שיכול לבדל אתכם ממועמדים אחרים שרוצים להתקבל לחברות המתמחות בעולם ההייטק, ואף להעניק לכם כישורים מקצועיים שפותחים צוהר לעבר קריירה ענפה בתחום. מהם תנאי הקבלה לתואר, איפה לומדים ומדוע קורס פסיכומטרי יכול לסייע? כל הפרטים בכתבה הבאה.

תואר במדעי המחשב – כל מה שצריך לדעת

אחד ממקצועות הלימוד המבוקשים ביותר הוא ללא ספק תחום מדעי המחשב. בעשור החולף ישראל הפכה לאחת מהמעצמות בעולם ההייטק, ועדות כך ניתן למצוא בפריחה של חברות המצליחות לפתח פתרונות טכנולוגיים בעבור לקוחות פרטיים ובעלי עסקים מהארץ, כמו גם מהעלם. מדובר בהכשרה אקדמאית המתבצעת בהתאם לתוכנית לימודים המתעדכנת בהתאם למגמות בענף, וכוללת שורה של נושאים כמו למשל: מדעי הנתונים, ביו אינפורמטיקה, הנדסת תוכנה, אינטליגנציה מלאכותית, למידת מכונה חישוב ויזואלי, אבטחה בתחום הסייבר, חישוב קוונטי לצד מדעי הרוח הדיגיטליים ועוד. מוסדות לימוד מובילים כמו למשל הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, מכון ויצמן למדע וכן מכללות כמו גם המכללה האקדמית ספיר, המכללה האקדמית הדסה וכן מכללת רמת גן הן חלק מצומצם מרשימה הולכת ומתרחבת של מוסדות לימוד אשר מכשירים את הדור הבא של עולם ההייטק, במסגרת של לימודים מרתקים שיכולים להתאים בעבור בעלי רקע ריאלי שרוצים להתקדם כבר עכשיו, לטובת איתור משרה בענף משגשג, לצד יכולת להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים, ולנצל את הידע לטובת מחקר ופיתוח.

מהם תנאי הקבלה?

מאחר ומדובר בתחום לימודים מבוקש מאוד, התנאים לקבלה הוקשחו באופן משמעותי. אוניברסיטאות ומכללות דורשות ממועמדים לתואר ראשון להציג ממוצע ציוני בגרות של למעלה מ-90 לצד ציון פסיכומטרי הנע סביב ממוצע של 600. ניתן להתקבל גם עם ציון של 550 בפסיכומטרי, אולם בשביל להגדיל את הסיכויים להצליח במבחן מומלץ לעבור קורס פסיכומטרי שנועד להכין אתכם ברמה הגבוהה ביותר לקראת המבחן. באתר חננה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות קורסים מומלצים שיעניקו לכם את היכולת להשתלב באחד ממוסדות הלימוד, ללא צורך במכינה קדם אקדמאית בעקבות ציון נמוך מדרישות הסף. שימו לב כי לכל מוסד לימודים יש תנאים שונים, מומלץ להיכנס למדור הרישום באתר הרשמי של המוסד ולהתעדכן לגבי התנאים, מתוך מטרה לבחון את מידת ההתאמה, בהתאם לנתונים אישיים.

 

 

 מדוע כדאי ללמוד מדעי המחשב?

העולם הדיגיטלי במאה ה-21 דורש שליטה מלאה בעולם החשיבה האנגלית לצד גישה טכנית המבוססת על תוכנה, רשתות, בסיסי נתונים ועוד. במוסדות מובילים ברחבי הארץ תוכלו ללמוד באמצעות מיטב המרצים את התחומים הבולטים בתעשייה, ובכך לפתוח צוהר לעבר השתלבות בתעשייה גם כאן בארץ וגם בעולם, ובכך לנצל את הלימודים ובייחוד מסלולים כמו למשל לימודי תוכנה, לטובת כרטיס כניסה נחשק לענף. נוסף לכך, תנאי השכר הם מהגבוהים בשוק, כאשר רוב החברות הישראליות (ובוודאי בינלאומיות) דורשים ממועמדים שרוצים להתקבל לתפקידים התחלתיים וכן בכירים לעמוד בתנאי הסף הכוללים תואר ראשון.

לסיכום

לימודי מדעי המחשב נחשבים ללימודים מבוקשים מאוד, הן בשל האופק התעסוקתי והן בשל אופי הלימודים המרתק החושף אתכם לנושאי הליבה של תעשיית ההייטק והמחשוב. בשביל להגדיל את הסיכויים להתקבל, רצוי להירשם לקורס פסיכומטרי וכן לבחון את התנאים של מוסד הלימודים שבו תרצו ללמוד, כחלק מהבנה כי מדובר בקרש קפיצה לקריירה ענפה ומרתקת בתחום.

נגישות