דרך המלך: שירות צבאי בגמא סייבר של חיל המודיעין יכניס אתכם לעולם ההייטק באזרחות

אם אתם רוצים לעשות שירות משמעותי וגם לסלול לעצמכם את דרך המלך לעולם ההייטק באזרחות, הגעתם למקום הנכון. מה זה גמא סייבר ואיך הוא יעזור לכם באזרחות? כל התשובות לפניכם.

מה זה גמא סייבר?

מסלול גמא סייבר הוא המסלול המיועד בתוך ה-8200, יחידת המודיעין הגדולה בצה"ל. במסגרת המסלול יעברו המתגייסים הכשרות מגוונות בתחומי ההדרכה והסייבר, שיכינו אותם למלא תפקיד חשוב בפיתוח מערך המודיעין הכולל של צה"ל. הגישה למסלולים אלו מחייבת תנאים אישיים גבוהים, ציונים טובים במבחנים הראשוניים בצה"ל ועמידה בהליך מיון קפדני. השירות הזה נחשב לנחשק מאד מכיוון שהוא סולל לרבים את הדרך לעולם ההייטק, נדבר על כך בהמשך. מה שכן, תהיו בטוחים שאתם לא היחידים שרוצים להתקבל אליו וביום המיונים תפגשו המון אנשים שמתחרים על המקומות במסלול, וזה כמובן לא מוריד את רמת הלחץ של המתמיינים.

איך זה יכול לעזור לכם באזרחות?

אם אתם מחפשים את כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק, מסלול צבאי בגמא סייבר הוא הפתרון. תנאי קבלה קפדניים, קורסים מתקדמים וניסיון רב ערך הופכים את ותיקי הקורסים המקוונים של המסלול למבוקשים ביותר על ידי חברות ההייטק המובילות בעולם. יתרון זה נמצא בדרך לתואר, תוך מתן הזדמנויות עבודה עם שכר מתחילים מהגבוהים במשק, מה שהופך את השירותים בגמא סייבר לקרש קפיצה קריטי לתואר ועתיד מוצלח בעולם הייטק. בעולם תחרותי כמו של היום שבו כל אחד רוצה להשיג את המשרה הנחשקת ביותר ולהרוויח כמה שיותר כסף, הולך להיות לכם יתרון לא קטן על המתחרים שלכם.

 

 

איך תכינו את עצמכם למיונים?

בגלל שזה כל כך מתגמל להתקבל למסלול הזה, כי זה מקום מאוד כיף, מלמד ומספק, וזה עוזר מאוד באזרחות, ובגלל שיש כל כך הרבה מתחרים איכותיים, זה מאוד מאתגר להתקבל. אתם צריכים להיות מוכנים היטב, מוכנים ככל האפשר. הדרך הנוחה, הבטוחה והיעילה ביותר להתכונן לכל שלבי המיון היא באמצעות הכנה למיונים באמצעות תרגול אונליין או אפילו לקחת קורס הכנה בתחום.

בסופו של דבר המטרה היא שאתם תתרגלו כמה שיותר את השאלות שתישאלו במבדקים, גם על מנת להפגין כמה שיותר ידע ולא פחות חשוב מזה, להגיע מוכנים ורגועים מנטלית כדי שתוכלו להרגיש ביטחון ושקט נפשי בזמן המיונים, זה מה שיביא אתכם לקבל תוצאות טובות.

מה הם שלבי הקבלה למסלול?

על מנת להיכנס למסלול גמא סייבר, נדרש ידע מוקדם נרחב בתחום המחשבים. לכן כל כך חשוב ללמוד על התחום הזה וכמובן לחזק ולגבש את הידע הקיים. אלה השלבים שתצטרכו לעבור על מנת להתקבל למסלול הנחשק הזה: שאלון מקוון, מבחני ידע בסיסי והתאמה, ראיון עם פסיכולוג, ראיון מקצועי ותחקיר בטחוני. כפי שאתם רואים מדובר בתהליך מיון מורכב ולא פשוט, אך כן, אם אתם רוצים להתקבל למסלול הנחשק הזה זה מה שתצטרכו לעבור ובהצלחה.

חשוב לציין כי שלב המיון אליו הם מגיעים חשוב, מתגייסים המגיעים לשלבים המאוחרים נלקחים להמשך מיון או ישירות ליחידות מיוחדות ויוקרתיות. כמובן שגם שירות ביחידות אלו אומר שיש לו יתרון משמעותי בעולם ההייטק עם השחרור. לכן אנחנו ממליצים לכם תמיד לתת את כל מה שאתם יכולים, גם אם לא תתקבלו למסלול גמא סייבר, זה ודאי ישחק לטובתכם בכל תפקיד אחר שהצבא ימצא אתכם מתאימים לו.

לסיכום,

אם אתם רוצים לעלות על דרך המלך שתכניס אתכם ישירות לעולם ההייטק באזרחות, אין לנו ספק שאתם צריכים לשרת במסלול גמא סייבר של חיל המודיעין.

נגישות