דואגים לכוח העבודה של העתיד: רפאל אדרעי ז"ל סלל את הדרך של משה, איל ורפי אדרעי לתרומה לקהילה

רפאל אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת ונחשב ללוחם בולט מאוד בזמן מלחמת יום העצמאות, וזאת בשל האומץ הרב אותו הפגין במסגרת הלחימה העזה כנגד האויב. למעשה, בזמן שירותו הצבאי התבלט אדרעי בתור מ"כ מוכשר אבל גם מומחה לסליקה של נשק, ועל כן היה בעל תפקיד מרכזי בהגנה של העיר הנצורה צפת לצד לחימה עזה שהתבצעה בכל רחבי הארץ, עד אשר מצא את מותו בהפגה של האיוב המצרי. סיפור הגבורה שלו סלל את הדרך בעבור בני המשפחה שלו משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי לתרום לקהילה ולהמשיך את זכרו, כפי שנסביר כעת בסקירה.

ממשיכים את הפעילות החברתית לטובת צמצום פערים

את ההחלטה לגבי הקמת עמותת אחינועם קיבלו האחים לבית משפחת אדרעי לא מעט בזכות הסיפור של בן המשפחה רפאל אדרעי שנפל בגיל 24 בלבד בזמן מלחמת יום העצמאות. עמותת אחינועם אותה הקימו מתמקדת בשורה ארוכה של תוכניות חברתיות פרוצות דרך שנועדו לטובת צמצום הפערים בחברה הישראלית וכן קידום של נוער מהפריפריה, כל זאת מתוך מטרה להוביל להסרה של חסמים שמשפיעים על ההתקדמות של דור העתיד.

על כן, פועלת העמותה ברחבי הארץ ומקדמת במרץ ביחד עם המתנדבים הרבים את המסר כי ניתן  ליצור שינוי, וזאת באמצעות קידום של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח שנועדה לדאוג לכך כי נערים ונערות המתגוררים באזור הפריפריה יממשו את הפוטנציאל הטמון בהם, לטובת השתלבות בחברה הישראלית גם במסגרת הצבאית אבל גם במסגרת הלימודים באקדמיה ובהמשך בשוק התעסוקה.

 

 

דואגים לעתיד של הפריפריה באמצעות שיפוץ מבנים

עם השנים החלו המייסדים לפתח את התוכניות החברתיות, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה לנצל את הפלטפורמה של העמותה לטובת שיפור תשתיות וקידום הפריפריה, באמצעות שיפוץ מבנים, כמו למשל הספרייה בעיר צפת בה נולדו וגדלו. רפי אדרעי תורם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי להמשך העשייה של רפאל אדרעי ז"ל, ועל כן החליטו המייסדים לקדם פיילוט חדשני שבמסגרתו שיפצו המתנדבים את הספרייה בעיר ואף קידמו תוכנית לחינוך מוזיקלי, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את התוכנית גם לערים נוספות. הגיבוי המלא לה זוכים המייסדים מצד הרשויות כמו גם גורמי החינוך היא זו שהופכת את העמותה לעמותה חשובה הדואגת למען עתיד הפריפריה, ובעצם ממשיכה את דרכו של רפאל אדרעי ז"ל שבזמן צעירותו שימש כמדריך חונך בתנועת הנוער העובד וראה בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית שנדרשת לטובת קידום החברה הישראלית.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה בעלת השפעה עצומה על אלפי בוגרים ובוגרות שלקחו חלק בתוכניות – החל מתוכנית ליווי אישית שמתחילה בגיל 16 ועד לחלוקה של מחשבים בזמן תקופת הקורונה, תוכנית קידום להשתלבות בצבא בעבור בני העדה האתיופית לצד פעילות ענפה בדמות של שיפוץ מבנים. בכך, הם ממשיכים את המורשת של בן המשפחה שנפל ביום העצמאות, גם באמצעות הנצחה המתבצעת באמצעות הקמה של בית יד לבנים. המשפחה גייסה סכום של מיליוני שקלים בעבור הקמה של המקום, כחלק מהבנה כי מדובר במקום קדוש המאפשר לציבור לחלוק כבוד כמו גם להתייחד עם זכר הנופלים. בכך, ממשיכים בני משפחת אדרעי את המורשת, ודואגים לעתידה של החברה הישראלית תוך שימת דגש על חיזוק וטיפוח של דור העתיד.

נגישות